Polscy miłośnicy książek, gier i filmów na DVD, bardzo cenili sobie zakupy w brytyjskim oddziale największego sklepu internetowego na świecie, czyli Amazon. Powód? Brak opłat za przesyłkę. Niestety, przywilej ten został niedawno zlikwidowany.

Dokonując zakupów w brytyjskim oddziale Amazona na kwotę powyżej 25 funtów, byliśmy zwolnieni z wszelkich dodatkowych opłat. W dniu 3 kwietnia firma postanowiła znieść ten przepis, który funkcjonował od 2010 roku. Nie tylko Polska została poszkodowana przez tę decyzję. W grupie uprzywilejowanych krajów, były również Belgia, Dania, Finlandia, Gibraltar, Islandia, Luksemburg, Holandia, Portugalia i Szwecja. Jeśli chodzi o polskich e-klientów muszą oni obecnie zapłacić równowartość 25 zł kosztów przesyłki, niezależnie od kwoty wydanej na zakupy.

Eksperci twierdzą, że na ruchu wykonanym przez Amazon, zyskają przedstawiciele e-commerce w Polsce. Wcześniej wielu z ich potencjalnych klientów, wolało dokonywać zakupy w brytyjskim sklepie, ze względu na niższe ceny oferowanych produktów i oczywiście możliwość uniknięcia kosztów przesyłki. Oprócz tego zakupy w Amazonie dawały większe gwarancje spokoju, w razie ewentualnego uszkodzenia zakupionego towaru. Bez wycofanego przywileju, gigant e-commerce nie jest już tak atrakcyjny cenowo dla polskich klientów.

Sytuacji wcale nie musi poprawić stworzenie centrów logistycznych Amazona w Polsce. Krążą opinie, że jedyną deską ratunku może być otworzenie polskiego oddziału firmy. Na to jednak się na chwilę obecną nie zanosi. Amazon nie podał na razie oficjalnych przyczyn zniesienia przywileju darmowej przesyłki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *