Coraz więcej polskich firm dostrzega rosnący potencjał rodzimego rynku e-commerce. Jedną z nich jest ING Bank Śląski, który na początku roku wprowadzi nową usługę, która jest aktualnie testowana. Chodzi o elektroniczny portfel V.me by Visa.

Zdaniem włodarzy banku będzie to prawdziwa rewolucja w płatności przy internetowych zakupach. Największymi atutami tego elektronicznego portfela będą wygoda i bezpieczeństwo. Wynikają one z faktu jednorazowego podawania numeru karty wprowadzonej do portfela i ma to miejsce właśnie podczas tego procesu. Odpada nam zatem konieczność podawania go za każdym razem, gdy chcemy dokonać transakcji online. Ponadto będzie można do niego wprowadzić dane 10 kart różnego rodzaju i z różnych banków. Jak podkreślają przedstawiciele ING Banku Śląskiego portfel V.me by Visa zostanie wprowadzony nie tylko po to, aby ułatwić życie obecnym klientom, ale także pozyskać nowych i poszerzyć swoje wpływy w sferze transakcji online. Tego typu metody wydają się być strzałem w dziesiątkę, ponieważ statystyki pokazują zamiłowanie Polaków do nowinek technologicznych w bankach i bankowości mobilnej. Liczba użytkowników tej drugiej ma według danych wzrosnąć aż o 43% w porównaniu z rokiem 2012.

Wartym odnotowania jest również fakt, że Polska jest jednym z czterech krajów w Europie, gdzie elektroniczne portfele V.me by Visa zostaną wprowadzone najwcześniej. Pilotażowe testy tego urządzenia zakończyły się już we Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii i tam w ciągu najbliższych tygodni ma ono wejść rynek. W Polsce testy w wykonaniu pracowników ING Banku Śląskiego wciąż trwają i przewidywana premiera V.me by Visa w naszym kraju to początek 2014 roku. A podobno to dopiero początek, gdyż firma Visa informuje o dużym zainteresowaniu innych banków w naszym kraju, które są zainteresowane wprowadzeniem tej usługi do swoich ofert.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *