Kilka miesięcy temu bitcoin był jednym z najgorętszych tematów finansowych. Zamieszanie wokół wirtualnej waluty nie jest może już tak mocne, jak pod koniec ubiegłego roku, ale wciąż wzbudza ona zainteresowanie. Są nawet przesłanki świadczące o możliwości wykorzystania jej na szerszą skalę w handlu internetowym.

Do takiego wniosku można dojść, analizując słowa szefa eBay, wypowiedziane na jego ostatnim spotkaniu z akcjonariuszami. Wypowiadał się w entuzjastycznym tonie o bitcoinie i możliwościach, jakie ten wirtualny pieniądz daje. Stwierdził wręcz, że może on stać się przyszłością handlu. Zasugerował również opcję zaangażowania się firmy w obrót e-walutą. Odbywałby się on za pośrednictwem systemu PayPal, który należy do eBaya.

Zdaniem ekspertów deklaracje rzucane przez szefa portalu aukcyjnego, były o wiele mocniejsze niż słowa o „przyglądaniu” się bitcoinowi, wypowiedziane kilka miesięcy wcześniej. Jeśli plan o wdrożeniu wirtualnej waluty do systemu PayPal stałby się faktem, możliwości jego rozwoju znacznie by wzrosły. Każdy handlujący i kupujący, mógłby wówczas dokonywać transakcji tym środkiem płatniczym w łatwy i szybki sposób. Wskazuje się jeszcze na inny element mocniejszego zainteresowania włodarzy eBaya bitcoinem. Chodzi tu o wprowadzenie w kwietniu specjalnej kategorii na tym portalu, która jest poświęcona wirtualnej walucie. Użytkownicy mogą tam dokonywać różnych transakcji z udziałem tego pieniądza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *