Jednym z argumentów podawanych za robieniem zakupów w internecie, są niskie i konkurencyjne ceny, oferowanych tam produktów. Okazuje się jednak, że nie do końca jest to argument słuszny. Informują o tym najnowsze analizy.

Ceny w sklepach internetowych, faktycznie mogą kusić swoją atrakcyjnością. Jeśli weźmiemy jednak pod uwagę koszty przesyłki, może się okazać, że wcale tak dużo nie zaoszczędziliśmy. Niekiedy nawet, możemy przepłacić. Analitycy wskazują bowiem, że to w stacjonarnych marketach możemy znaleźć atrakcyjniejsze oferty cenowe i promocje. Zwłaszcza w wypadku zakupów elektroniki można sporo zaoszczędzić. Bardzo często sprzedający towary z tej kategorii, proponują klientom bony na dalsze zakupy, o wartości nawet kilkuset złotych. To bardzo korzystna oferta, niezależnie od tego, czy kupowany pierwotnie towar, będzie o kilkadziesiąt złotych droższy, niż jego odpowiednik w e-sklepie.

Sporo ekspertów zauważa, że pogląd o większej atrakcyjności cen w internecie, to wynik korzystania z porównywarek cen. Z reguły udostępniają one w swoich zestawieniach ceny ze sklepów internetowych, pomijając sklepy stacjonarne. Zdarzają się oczywiście wyjątki, ale analitycy zwracają uwagę, że to może być główny powód tego mylnego rozumowania. Poza tym wiele osób decyduje się na nabywanie nowych dóbr przez internet, bo jest ona zdecydowanie szybsza, niż bieganie po sklepach stacjonarnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *