Kantor internetowy to dla wielu użytkowników wciąż nowość. Ostrożność jest wskazana, ale nie ma się czego bać. Szczególnie, jeśli będziesz przestrzegać naszych dziesięciu zasad korzystania z nich.

1. Korzystaj ze sprawdzonych marek

Nie eksperymentuj – nie warto ryzykować, kiedy w grę wchodzi wymiana walut. Wybierając kantor online, zasięgaj języka, sprawdzaj opinie, szukaj wiarygodnych informacji. Pamiętaj, że – jak wszędzie – również w internecie znajdziesz pełno „profesjonalnych” opinii, które po zweryfikowaniu okazują się nieprawdziwe. Spiesz się powoli!

2. Czytaj regulamin

Chorobą naszych czasów jest machinalne zaznaczanie „oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem” bez rzucenia nań okiem. Zazwyczaj nie przynosi to namacalnych szkód, ale w kwestii oszczędności nie warto pozwalać sobie na taryfę ulgową. Upewnij się, że wiesz, co i jak stanie się z Twoimi pieniędzmi.

3. Dbaj o bezpieczeństwo

Platforma wymiany walut, którą wybierzesz, powinna korzystać z szyfrowania danych i zapewniać bezpieczeństwo informacji osobowych. Sam pamiętaj o rozważnym rozporządzaniu swoimi danymi.

4. Poznaj swoje narzędzie

Nie rzucaj się od razu do finalizowania transakcji – poprzeglądaj różne opcje, jakie daje Twój kantor internetowy, zorientuj się, jak przebiega wymiana walut i sprawdź możliwości, jakie masz, płacąc z rachunku bankowego lub portfela walutowego.

5. Wybierz swój moment

Jeśli wiesz z parodniowym lub parotygodniowym wyprzedzeniem, że będzie Ci potrzebna wymiana walut, obserwuj kursy. Sieć nadaje się do tego idealnie – w wygodny sposób możesz obserwować, jak zmieniają się kursy walut.

6.Przeprowadź próbę

Przekonaj się, jak sprawnie i wygodnie przebiega transakcja wymiany walut przez Internet, wymieniając na początek małą kwotę na tanie waluty o niskim przeliczniku. Możesz porównać w ten sposób kilka internetowych kantorów i wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada.

7. Zaplanuj operację

Upewnij się, że masz wystarczającą ilość środków na koncie, a także chwilę oddechu w najbliższym czasie dla sprawdzenia przebiegu transakcji.

8. Dokonaj transakcji

Kupno waluty przez Internet jest szybkie, wygodne i bezpieczne. Nie trzeba iść z dużą ilością gotówki w ręku do kantoru, nie ma potrzeby stania pod tablicą przy kasie, pod którą powrócimy w razie niekorzystnego kursu. Wszystko odbywa się paroma kliknięciami.

9. Odkrywaj nowe opcje

Wymiana waluty w Internecie to tylko wierzchołek góry lodowej – można dokonać jej na kilka różnych sposobów. Warto wypróbować wszystkie, by wybrać ten, który najbardziej odpowiada Tobie. Do tego dochodzi wiele innych udogodnień (stałe zlecenia, karty walutowe, alerty), z których wiele powinno przypaść do gustu osobom przenoszącym swoje finanse do sieci.

10.Ciesz się wygodą

Kiedy już wybierzesz swój kantor internetowy, poznasz go i będziesz z niego korzystać, odpręż się i ciesz się wygodą, jaką oferuje. Siedź w domu i popatrz, jak wymiana walut online sprawia, że pieniądze wędrują za Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *