Kryptowaluty przyciągają dziś uwagę nie tylko osób mocno osadzonych w rynku finansowym i zainteresowanych jego aspektami, ale także przeciętnych inwestorów, a nawet osób prywatnych. Ta alternatywna, całkowicie anonimowa forma płatności pobudza wyobraźnię i każe dziś wielu ekspertom sądzić, że system peer-to-peer stanowi przyszłość rynku finansów na całym świecie. Czy to możliwe, że już za kilkadziesiąt lat nie będziemy używali tradycyjnych pieniędzy? Jak przechowuje się walutę, która nie istnieje realnie?

Kryptowaluta – czyli co?

Kryptowaluty powstały w roku 2008, kiedy nieznany do dziś człowiek lub ludzie powołali do życia Bitcoin. Wydobycie waluty tego typu wiąże się z procesami wzajemnego przesyłania danych przez użytkowników komputerów. W ten sposób powstają tak zwane blockchainy, czyli łańcuchy danych, tworzące walutę. Początkowo kryptowaluty były tylko ciekawym wynalazkiem, przyciągającym uwagę nielicznych. Dziś ich wartość jet już zawrotna – jeden Bitcoin to niemal 35 000 złotych. Oprócz niego istnieje też około 1500 innych kryptowalut, stale tworzonych i przybierających na wartości. To wszystko sprawia, że utworzył się niemal drugi rynek finansowy. Jak posługują się kryptowalutami ludzie, którzy je posiadają?

Kryptowalutowe aplikacje – elektroniczny portfel

Przede wszystkim, aby posiadać i przechowywać kryptowaluty, niezbędne są specjalne „portfele”. Nie mają one jednak nic wspólnego z portfelami na pieniądze, ani nawet z kontami bankowymi. Dostęp do portfela, obsługiwanego specjalną aplikacją, warunkuje unikatowy, indywidualny kod. Osoby posiadające takie waluty zwykle kupują je i sprzedają, niekiedy też płacą nimi za inne towary.

Kursy kryptowalut – aplikacja, by być na bieżąco

Kryptowalutowych aplikacji używa się także po to, by na bieżąco śledzić zmienne kursy tych środków płatniczych. To o wiele wygodniejsze, niż wpisywanie w wyszukiwarkę „kursy bitcoin” czy „ethereum kurs”. Aplikacja pozwala łatwo trzymać rękę na pulsie i sprawia, że nie sposób przegapić korzystnej okazji na inwestycję bądź sprzedaż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *