Amerykańscy klienci sklepu internetowego Amazon, mogą już od jakiegoś czasu cieszyć się możliwością zakupów, które odbiorą w dzień zamówienia produktu. Taka opcja dotarła też do Europy. Na razie jedynie do Wielkiej Brytanii. Po przykładzie tego kraju widać jednak, że nie oznacza ona jedynie komfortu dla kupującego.

Rynek e-commerce rozwija się z olbrzymią prędkością i jego przedstawiciele co rusz przedstawiają nowe pomysły, które mają przyciągnąć klientów właśnie do nich. Jednym z nich, jest właśnie „one day delivery”, czyli dostawa towaru w dniu jego zamówienia. Do tej pory była dostępna tylko dla klientów Amazona w USA. Teraz ten gigant e-commerce wprowadził taką opcję dla swoich użytkowników w Wielkiej Brytanii. Jednak zasady, na jakich można z niej korzystać w Zjednoczonym Królestwie, są… dość kontrowersyjne.

Przede wszystkim każdy, kto myśli, że może zamówić i odebrać produkt o każdej porze dnia i nocy, jest w dużym błędzie. Aby cieszyć się zakupem w dniu jego zamówienia, tego ostatniego należy dokonać nie później, niż o 11.45. Spóźnialscy dostaną produkt następnego dnia, w godzinach przedpołudniowych. Dla tych, którzy złożyli zamówienie na czas, odbiór z kolei jest możliwy dopiero po godzinie 16, w jednym z 500 działających w Wielkiej Brytanii sklepów, oznaczonym napisem „Pass my Parcell”. Oznacza to zatem, że zakup nie dotrze do naszego domu, ale musimy się po niego pofatygować osobiście.

Innym utrudnieniem jest fakt, że nie kupimy w ten sposób każdego produktu w Amazonie. Opcja dostawy tego samego dnia dotyczy wyłącznie produktów, znajdujących się w angielskich magazynach tego sklepu online. Trzeba też dodać, że chętni na skorzystanie z „one day delivery”, muszą za usługę dodatkowo zapłacić. Koszt tej opłaty to 4.99 funta jednorazowo. Jest oczywiście sposób na jej ominięcie, ale też trzeba będzie wydać pieniądze. Darmowa przesyłka jest przywilejem członków programu Amazon Prime. Członkostwo kosztuje 99 dolarów rocznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *