Ostatnich kilkanaście lat to bez wątpienia taki okres, gdy świat dynamicznie się zmieniał, pojawiały się między innymi liczne nowe technologie, które zmieniały naszą codzienność. Szczególną rolę odgrywał w tym zakresie internet, który zmienił nasze życie. W internecie sprawdzamy wiadomości, przesyłamy życzenia, czytamy książki, pracujemy przez internet, w sieci mamy dostęp do konta bankowego, w internecie również kupujemy.

Rozwój sklepów internetowych był niezwykle szybki, pojawiało się ich coraz więcej i obecnie funkcjonują na coraz lepszym poziomie. Jednak do ich rozwoju niezwykle ważną sprawą było rozwijanie również form płatności, ponieważ realizowanie przelewów tradycyjnych na podane przez sklep konto bankowe opóźniało istotnie realizowanie zamówień.

Szybkie e-płatności online

Niezwykle istotna kwestią dla rozwoju sklepów internetowych był rozwój szybkich płatności w formie online. Ich funkcjonowanie stało się kluczem do rozwoju sklepów internetowych, ponieważ usprawniło realizowanie zamówień, a to dla wielu klientów sprawa kluczowa. Jeśli chodzi o płatności szybkie ich mechanizm jest bardzo prosty i oparte są one o pośredników między klientem sklepu a sklepem.

W uproszczeniu ich funkcjonowanie wygląda następująco: powstają specjalne serwisy internetowe zajmujące się płatnościami, które posiadają konta bankowe we wszystkich znaczących bankach. W ten sposób mogą odbierać przelewy od klientów sklepu w czasie rzeczywistym. Sklep, który dołącza do serwisu będzie posiadał w nim specjalnie stworzone konto, na którym będą zapisywane przelewy od klientów i aktualizowana kwota jaką posiada dana firma.

Przelewy będą spływać na różne konta serwisu zajmującego się szybkimi płatnościami, serwis będzie kojarzył je z klientem i ten będzie na stworzonym koncie posiadał określoną kwotę pieniędzy. Jeśli będzie chciał je przekazać na swój rachunek bankowy zleca wypłatę w firmie pośredniczącej i środki zostają przelane na jego osobisty rachunek bankowych niezależnie od tego z jakich banków wcześniej pochodziły.

Taki mechanizm sprawia, że sklep już po 15 minutach może mieć informację o tym, kto dokonał zakupu, widzi wpłacone środki na koncie w firmie zajmującej się szybkimi przelewami i dlatego od razu można przekazać zlecenie do dalszej realizacji. Nowoczesne serwisy szybkich płatności pozwalają również na dokonanie płatności kartami debetowymi i kredytowymi a także pozwalają na realizowanie płatności w obcych walutach, co pozawala na zakupy międzynarodowym klientom i dokonanie płatności w ich walucie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *