Zakupy online przez urządzenia mobilne, to zdaniem wielu ekspertów przyszłość e-commerce. Co rusz potwierdzają to kolejne badania na ten temat. Jedno z najświeższych, przeprowadzone przez Juniper Research dowodzi, że do 2017 roku, liczba użytkowników dokonujących transakcji w ten sposób, może wynieść nawet dwa miliardy.

Zakupy za pomocą tabletów lub smartfonów, są wciąż najpopularniejsze w rozwiniętych rynkach e-commerce. Rynki rozwijające się, zaczynają je jednak bardzo szybko doganiać. Według raportu dzieje się tak, ponieważ urządzenia mobilne pełnią ważną funkcję, jako pierwsze miejsce styku użytkowników z usługami finansowymi. Stąd idzie już z górki. Zaczynają się m.in. częstsze zakupy za pomocą tych urządzeń. Nie tylko jest ich coraz więcej, ale jednorazowo opiewają na coraz większe kwoty. Badanie dowodzi też tego, że coraz mniejsze są obawy o bezpieczeństwo transakcji na urządzeniach mobilnych. To również ma wpływ na wzrost ich popularności na całym świecie.

Całe szczęście, że potencjał takich zakupów coraz liczniej zaczynają dostrzegać właściciele sklepów internetowych. Wielokrotnie pisaliśmy na blogu, że problemem sporej liczby witryn zakupowych, jest brak ich mobilnej wersji. To jednak z biegiem czasu zmienia się na lepsze. Jest to dobrym znakiem dla całego sektora, który będzie mógł pełniej wykorzystać zmieniające się trendy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *