Jeśli ktoś miał wątpliwości, że e-commerce potrafi przekraczać jakiekolwiek granice, powinny one zniknąć po przeczytaniu poniższego tekstu. Handel internetowy ma bowiem zaistnieć nawet… w Korei Północnej. Taką wiadomość podała jedna z japońskich agencji informacyjnych, powołując się na rządowe media z północnokoreańskiej stolicy.

Mieszkańcy Korei Północnej dostaną możliwość robienia zakupów w sieci, za sprawą portalu o nazwie Okryu. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie będą mogli kupić za jego pośrednictwem wszystkiego. Będzie on umożliwiać zakup jedynie produktów codziennego użytku, a także lekarstw. Produkty znajdujące się w ofercie sklepu, będą pochodziły wyłącznie od północnokoreańskich wytwórców. Jeśli chodzi techniczną stronę zakupów, Okryu ma być wyposażone w inteligentną wyszukiwarkę, która ułatwi znalezienie pożądanego dobra. Istnieje możliwość płatności kartą oraz dostawy do domu zamawiającego.

Właściwie to ów opis pokazuje, że mieszkańcy Korei Północnej dostaną tak naprawdę namiastkę handlu internetowego. Trzeba jednak przyznać, że jest to i tak sukces. W końcu zarządzający krajem od wielu dziesięcioleci komunistyczny reżim, pozwolił wkroczyć na swoje terytorium kolejnemu „elementowi z zachodniego świata”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *