Chyba każdy już słyszał o powstaniu centrów logistycznych Amazona w Polsce. Jakby w cieniu tego wszystkiego, pojawił się w naszym kraju kolejny przedstawiciel amerykańskiego e-commerce. Mowa o serwisie Newegg, zajmującym się sprzedażą akcesoriów elektronicznych. Od niedawna z jego usług mogą korzystać również polscy internauci.

Polskę objął plan międzynarodowej ekspansji Newegg. Oprócz naszego kraju serwis ten otworzył się również na użytkowników z Indii, Irlandii, Holandii, Nowej Zelandii i Singapuru. Te kraje dołączyły tym samym do grupy, tworzonej wcześniej przez Australię, Chiny, Kanadę, USA i Wielką Brytanię. Należy jednak dodać, że na polskim rynku Newegg dopiero się zadomawia. I to dosłownie. Póki co lista produktów do nabycia przez naszych rodaków, jest bardzo skromna. Przedstawiciele serwisu zapewniają jednak, że będzie ona sukcesywnie wzbogacana. Ciekawostką jest, że obok Holandii, tylko Polska posiada opcję czatu z anglojęzycznym konsultantem, w asyście tłumacza.

Eksperci twierdzą jednak, że jeśli serwis Newegg poważnie myśli nad zawojowaniem polskiego rynku, czeka go jeszcze wiele pracy. Wytykają nie tylko wspomniany wcześniej mały wybór produktów, ale również bardzo wysokie jak na nasze realia ceny. Są one rezultatem dość kosztownej logistyki związanej z cłami itd. W jej wyniku zakup zwykłej myszki komputerowej za pośrednictwem Newegg, staje się bardzo nieopłacalne. Sugerują też wprowadzenie systemu sprzedaży ratalnej, do którego Polacy są przyzwyczajeni w wypadku nabywania elektroniki. Inną kwestią jest dostosowanie produktów do potrzeb konsumentów na naszym rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *