Jakiś czas temu Google dość mocno zaskoczyło swoich użytkowników w Polsce. Pojawiła się bowiem bez żadnej wcześniejszej zapowiedzi, polska wersja językowa sklepu Google Store, do tej pory niedostępnego w naszym kraju. Chociaż wpadałoby raczej powiedzieć „wciąż niedostępnego”, gdyż nadal nie zrobimy w nim zakupów.

Na początek może kilka słów wyjaśnienia, czym Google Store jest. Wielu czytelników kojarzy pewnie doskonale nazwę Google Play, ale tę powyższą nie każdy musi znać. W jednym i drugim wypadku mamy do czynienia ze sklepami giganta z Mountain View, w których sprzedaje on produkty swoje, a także partnerskich firm. W pewnym momencie postanowił jednak rozdzielić sprzedaż treści cyfrowych, od fizycznych produktów elektronicznych. Dystrybuowaniem tych drugich, zajął się właśnie Google Store.

O co całe zamieszanie z jego polskojęzyczną wersją? Otóż m.in. o to, że wcześniej nie było na jej temat żadnej wzmianki. Nikt spoza Google chyba nawet nie przypuszczał, że koncern ma coś takiego w planach. Kluczowym powodem jest jednak to, że sklep po prostu nie działa. Wszystkie zakładki i opisy produktów są napisane po polsku, ale kiedy zechcemy kliknąć przycisk „kup teraz”, otrzymamy informację o niedostępności produktu w naszym kraju.

Przedstawiciele Google przekonują jednak, że taki zabieg to dowód na rychłą dostępność Google Store w naszym kraju. Nie wiadomo niestety od kiedy. Być może technologiczny gigant znów zrobi nam niespodziankę? Na pewno w tym przypadku będzie ona milsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *