Odłam handlu internetowego, m-commerce, był do tej pory nieco ignorowany przez sprzedawców. To był błąd, który prawdopodobnie postanowili naprawić. Świadczą o tym przynajmniej prognozy co do rynku m-commerce na bieżący rok, pokazujące jego duży rozwój.

Większość graczy rynku handlu online zrozumiało, jak duża siła tkwi w urządzeniach mobilnych. Tym samym zauważyli, jak wiele korzyści mogą osiągnąć, poprzez przeniesienie na nie swojego interesu. Wcześniej konsumenci często narzekali, że mobilne wersje stron sklepów i aplikacje, są traktowane przez ich właścicieli po macoszemu i pozostawiają wiele do życzenia. Eksperci zwiastują jednak wielką poprawę w tej kwestii, która nastąpi w tym roku. Upowszechnionych zostanie wiele użytecznych dla m-commerce narzędzi, a skorzystają na tym nie tylko klienci, ale także sprzedawcy i ich firmy.

Zacznijmy od kwestii płatności w handlu mobilnym. Banki i systemy szybkiej płatności internetowej, mają dostosować swoje standardy, do potrzeb klienta mobilnego. Część z tych instytucji, już dziś pracuje nad stworzeniem w pełni mobilnych systemów transakcyjnych.

Ulepszeń w e-commerce ma być jeszcze więcej. Najciekawiej wśród nich przedstawia się opcja „smart prices”, czyli inteligentnych cen. Na czym ma ona polegać? Otóż ceny produktów mają się zmieniać w zależności od dnia, godziny, a nawet lokalizacji klienta. Inną interesującą i przydatną opcją, jest „click & connect”. Dzięki niej będzie można zamówić towar, a następnie odebrać go w stacjonarnej placówce sklepu, jeśli takowa istnieje. Poprawie ma ulec także funkcjonalność mobilnych wersji stron internetowych sklepów, a także ich aplikacji. Te pierwsze nie będą już mniejszą wersją właściwych witryn online, jak z reguły miało to miejsce do tej pory. Co zaś do aplikacji, o ile na wcześniej wiele sklepów nie kwapiło się, by je tworzyć, o tyle teraz stały się one obowiązkiem, aby dana firma e-commerce nie obawiała się o swoją przyszłość.

To ulepszanie branży m-commerce ma swoje konkretne przyczyny. Według eksperckich prognoz, ten rynek w 2014 może nawet podwoić swoją wartość i pod koniec roku zbliżyć się nawet do miliarda złotych. Warto zatem być dobrze działającym elementem tego interesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *