Odłam handlu internetowego, m-commerce, był do tej pory nieco ignorowany przez sprzedawców. To był błąd, który prawdopodobnie postanowili naprawić. Świadczą o tym przynajmniej prognozy co do rynku m-commerce na bieżący rok, pokazujące jego duży rozwój.

Większość graczy rynku handlu online zrozumiało, jak duża siła tkwi w urządzeniach mobilnych. Tym samym zauważyli, jak wiele korzyści mogą osiągnąć, poprzez przeniesienie na nie swojego interesu. Wcześniej konsumenci często narzekali, że mobilne wersje stron sklepów i aplikacje, są traktowane przez ich właścicieli po macoszemu i pozostawiają wiele do życzenia. Eksperci zwiastują jednak wielką poprawę w tej kwestii, która nastąpi w tym roku. Upowszechnionych zostanie wiele użytecznych dla m-commerce narzędzi, a skorzystają na tym nie tylko klienci, ale także sprzedawcy i ich firmy.

Zacznijmy od kwestii płatności w handlu mobilnym. Banki i systemy szybkiej płatności internetowej, mają dostosować swoje standardy, do potrzeb klienta mobilnego. Część z tych instytucji, już dziś pracuje nad stworzeniem w pełni mobilnych systemów transakcyjnych.

Ulepszeń w e-commerce ma być jeszcze więcej. Najciekawiej wśród nich przedstawia się opcja „smart prices”, czyli inteligentnych cen. Na czym ma ona polegać? Otóż ceny produktów mają się zmieniać w zależności od dnia, godziny, a nawet lokalizacji klienta. Inną interesującą i przydatną opcją, jest „click & connect”. Dzięki niej będzie można zamówić towar, a następnie odebrać go w stacjonarnej placówce sklepu, jeśli takowa istnieje. Poprawie ma ulec także funkcjonalność mobilnych wersji stron internetowych sklepów, a także ich aplikacji. Te pierwsze nie będą już mniejszą wersją właściwych witryn online, jak z reguły miało to miejsce do tej pory. Co zaś do aplikacji, o ile na wcześniej wiele sklepów nie kwapiło się, by je tworzyć, o tyle teraz stały się one obowiązkiem, aby dana firma e-commerce nie obawiała się o swoją przyszłość.

To ulepszanie branży m-commerce ma swoje konkretne przyczyny. Według eksperckich prognoz, ten rynek w 2014 może nawet podwoić swoją wartość i pod koniec roku zbliżyć się nawet do miliarda złotych. Warto zatem być dobrze działającym elementem tego interesu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *