Zarabianie na bitcoinach ciągle jest jedną z najbardziej dochodowych form inwestycji. Warto przypomnieć, że wartość wirtualnej waluty już wielokrotnie przekraczała tysiąc dolarów, podczas gdy na początku osiągała niespełna 1 USD. Dzisiaj wzrosty może nie są już tak gigantyczne jak na początku, lecz nadal można sporo zarobić. Aby jednak mieć szanse zyskać jak najwięcej, warto podejść do inwestycji w kryptowaluty w sposób przemyślany. Dowiedz się zatem, o czym powinieneś pamiętać.

Gdzie kupować i sprzedawać bitcoiny? Kursy nie wszędzie są takie same

Nie daj się nabrać na zakup lub sprzedaż kryptowaluty po niekorzystnej cenie względem średnich notowań na rynku światowym. Możemy się spotkać z wieloma ofertami sprzedaży Bitcoina przez osoby prywatne, wśród których jednak jest wielu oszustów. Podobnie wygląda sprawa w przypadku kantorów. Ceny kryptowalut proponowane przez kantory zawierają wysoką prowizję, dlatego nie warto decydować się na wymianę za ich pośrednictwem. Lepszym rozwiązaniem będzie zarejestrowanie się na światowej lub polskiej giełdzie kryptowalutowej. W tym przypadku możemy zawierać transakcje z wieloma tysiącami użytkowników, którzy również chcą handlować bitcoinem. Kursy nie są tutaj narzucane z góry i nie zawierają tak zwanego spreadu.

Po dokonaniu rejestracji otrzymamy wirtualny portfel za pomocą którego będziemy mogli zawierać transakcje kupna i sprzedaży kryptowalut. Możemy zdecydować się na dokonywanie tego na kilka sposobów – z poziomu przeglądarki internetowej, programu zainstalowanego na dysku komputera oraz wykorzystując do tego celu kryptowalutowe aplikacje mobilne. Za pomocą tego typu oprogramowania nie tylko kupimy lub sprzedamy kryptowalutę, lecz także będziemy mogli zapoznać się z rankingami i notowaniami bitcoin. Sprawdzimy kursy bitcoin oraz ethereum na czytelnych wykresach interaktywnych. Zdołamy sprawdzić zarówno bieżące notowania kryptowalut, jak i archiwalne, wskazując interesujący nas przedział czasowy. Zmiany w cenach bitcoin zostaną ponadto zaprezentowane w ujęciu procentowym.

Jaką kryptowalutową aplikację wybrać?

Możemy dokonać wyboru spośród wielu aplikacji do kryptowalut. Są one wyposażone w różnorodne funkcje, takie jak prezentacja notowań bitcoina, monitorowanie bieżących cen kryptowalut (https://cinkciarz.pl/kryptowaluty), a także zawieranie transakcji z innymi użytkownikami giełdy. Dobra aplikacja kryptowalutowa powinna posiadać szereg zabezpieczeń przeciwko hakerom. Warto zwrócić przede wszystkim uwagę na obecność szyfrowania danych SSL, a także opcje weryfikacji tożsamości użytkownika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *