Najnowsze raporty pokazują, że rok 2015 w e-commerce, będzie należał do płatności mobilnych. Jest to efekt coraz większej dostępności do smartfonów, a co za tym idzie, rozwojem technologii związanej z tymi urządzeniami. Nie oznacza to jednak, że tradycyjne płatności przez internet, odejdą zupełnie do lamusa. Wciąż będą się trzymać mocno.

Szacuje się, że rynek płatności mobilnych ma urosnąć w ciągu najbliższych miesięcy aż o 60,8%. Dla porównania płatności przez internet wzrosną niemal czterokrotnie mniej. Eksperci twierdzą, że to zasługa stopniowego rozpowszechniania się smartfonów. Takich urządzeń posiadamy nawet kilka na jedną osobę. Dostrzegają to ich producenci, którzy starają się sukcesywnie rozwijać dostępne na smartfony opcje, w tym również możliwość regulowania różnych opłat. Chodzi tu rzecz jasna nie tylko o te, dokonywane przy zakupach w internecie. Ważny jest tu również fakt, że transakcje za pomocą urządzeń mobilnych, robią się coraz bezpieczniejsze.

Co natomiast z płatnościami internetowymi, dokonywanymi z poziomu komputera? Zdaniem specjalistów nie ma co liczyć na ich zmierzch. Wciąż cieszą się sporą popularnością, jednak coraz mocniej zaczynają czuć oddech m-płatności na karku. Problemów z tego typu transakcjami nie powinno być w Europie, czemu ma pomóc prace nad unijną dyrektywą w sprawie usług płatniczych.

Taki scenariusz dla użytkowników sklepów internetowych może być tylko korzystny. W końcu zawsze jest lepiej, gdy mamy kilka dobrych opcji do wyboru, niż tylko jedną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *