Dokonując zakupów przez internet, otrzymujemy wiele opcji płatności. Okazuje się, że ostatnimi czasy coraz częściej korzystamy z tych, które regulują należność drogą online. Zwłaszcza jeśli zakupy robimy przez urządzenia mobilne, co także jest coraz bardziej upowszechniającym się zjawiskiem.

Zdaniem ekspertów to właśnie rozwój rynku m-commerce wpływa pozytywnie na wzrost płatności online. Niektórzy z nich nawet twierdzą, że e-commerce, powoli przeradza się w m-commerce. To wszystko w oparciu, o dostrzegalnie większą liczbę usług, oferowaną przez sklepy internetowe, które już dawno wyszły poza obszary komputerów i laptopów. Udział płatności online w czerwcu wynosił już 46%. Oznacza to 8% skok, w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Wraz z nimi rośnie również liczba zamówień składanych przez aplikacje mobilne. To jeszcze bardziej dowodzi związku lepszych danych o płatnościach online, z rozwojem zakupów przez urządzenia mobilne.

Dla porównania dodajmy, jak w zestawieniach wyglądają inne formy płatności, używane w zakupach internetowych. Chodzi tu o przelewy bankowe i płatność przy odbiorze. Korzysta z nich odpowiednio ok. 30% i ok. 20% internautów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *