Mieszkając za granicą, zwykle utrzymujemy stały kontakt z naszymi bliskimi w kraju. W wielu przypadkach, wspieramy ich również finansowo, co jest jak najbardziej zrozumiałe. Istnieje wiele różnych metod, przy pomocy których możliwy jest transfer pieniędzy do Polski. Zdarzają się jednak sytuacje, w których bardzo liczy się dla nas czas, dlatego szukamy najszybszego sposobu na to, aby nasze przekazy pieniężne z zagranicy, trafiły do odbiorcy. Co będzie najlepszym wyjściem w takiej sytuacji?

Co oferuje Ci bank?

Mnóstwo osób zaczyna swoje poszukiwania idealnego sposobu na szybkie przekazy pieniężne, od sprawdzenia oferty swojego banku. Jest to z pewnością bardzo dobre posunięcie, ale tylko pod warunkiem, że na transakcji realizowanej przez bank, wyjdziemy korzystnie. Zwrócić uwagę musimy chociażby na to jakie opłaty są pobierane za tego typu usługi, oraz jaki kurs wymiany walut jest nam proponowany. Zwykle także, za możliwość szybkiego przesłania środków, trzeba uiścić dodatkową opłatę, co może być dla nas wyjątkowo niekorzystne.

Firmy specjalizujące się w zagranicznych przekazach pieniężnych

Liczba firm, które oferują nam tanie przelewy zagraniczne bardzo szybko rośnie, dlatego bez problemu powinniśmy znaleźć taką, która będzie odpowiadała naszym potrzebom. W większości z nich, dostajemy gwarancję szybko zrealizowanych transakcji, co oznacza, że wysłane przez nas pieniądze trafią to odbiorcy w krótkim czasie. Wiele firm jest nam w stanie zaproponować przelewy, których czas realizacji wynosi nawet kilka minut do doby. Dlatego też, warto zapoznawać się dokładnie z ofertą konkretnego usługodawcy. Jednym z godnych zaufania jest platforma finansowa Cinkciarz wykonująca przekazy pieniężne za granicę.

Odbiór osobisty czy wpłata na rachunek?

Firmy zajmujące się tego typu działalnością, bardzo często dają swoim klientom możliwość wyboru, pomiędzy sposobami odbioru przesyłanych przez nich pieniędzy. Odbiór osobisty gotówki może być dla niektórych wygodniejszy, ale jeśli zależy nam na czasie, lepszym rozwiązaniem może okazać się wpłata na rachunek. Zanim zatem zdecydujemy jakiego rodzaju wysyłka pieniędzy nas interesuje, spróbujmy się dowiedzieć, która opcja jest szybsza.

Więcej o przekazach pieniężnych tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *