W dzisiejszych czasach Internet stał się integralną częścią naszego codziennego życia. To właśnie w sieci spędzamy swój wolny czas, robimy zakupy i pracujemy. Z roku na rok do Internetu przenosi się coraz więcej dziedzin naszego życia, które do niedawna były znane wyłącznie w realnym świecie. Nie inaczej prezentuje się również sytuacja z obrotem pieniędzy.

Płatność online

Do wygodnych i szybkich przelewów internetowych wszyscy przywykli. Według najnowszych danych, połowa zakupów online w naszym kraju dokonywana jest za pośrednictwem wirtualnych serwisów bankowych. Nikogo nie może więc dziwić to, że finansiści starają się zaproponować coraz skuteczniejsze rozwiązania, które jeszcze bardziej ułatwiłyby przepływ gotówki w sieci. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się kryptowaluty, BLIK, e-portfel i kantory internetowe.

Jak wygodnie i tanio płacić za zagraniczne zakupy online?

Jak wcześniej zostało wspomniane, Polacy coraz bardziej są zainteresowani zakupami online. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że trend ten dotyczy nie tylko sklepów internetowych, które działają w naszym kraju. Z miesiąca na miesiąc coraz więcej naszych rodaków dokonuje zakupów przez Internet u zagranicznych sprzedawców. Jak łatwo się domyśleć, takie transakcje są możliwe wyłącznie wtedy, gdy kupujący posiada odpowiednią kwotę gotówki w obcej walucie. Profesjonalny kantor internetowy, jak https://cinkciarz.pl to najprostszy, najbezpieczniejszy i najszybszy sposób, aby kupić potrzebne funty, euro i dolary.

Zakupy zagraniczne – o czym należy pamiętać?

Osoby, które w najbliższym czasie planują nabyć nowy produkt w zagranicznym sklepie online, muszą posiadać odpowiednią sumę wyrażoną w tej samej walucie. Tylko w ten sposób kupując nowy towar można uniknąć kosztów związanych z przewalutowaniem. W dzisiejszych czasach zdecydowana większość zagranicznych sprzedawców bez żadnego większego problemu akceptuje zakupy wykonane w popularnych walutach, takich jak np. dolar, euro czy funt brytyjski.

Jak wykorzystać kantor internetowy?

Wymiana walut w kantorze online jest znakomitym rozwiązaniem dla tych osób, które chcą zaoszczędzić na zakupach w zagranicznych sklepach i serwisach online. Według najnowszych danych klienci kupujący euro, dolary i funty w kantorach internetowych mogą zaoszczędzić nawet 4-5%. Tak ogromne oszczędności wynikają przede wszystkim z tego, że banki oferują bardzo niekorzystne warunki. Przy zakupie euro często dopłacić trzeba nawet 4,78%, a przy zakupie dolara amerykańskiego blisko 4,90%.

Płatność na AliExpress

Najprostszy sposób płacenia na AliExpress to nic innego, jak połączenie taniego konta bankowego z kantorem internetowym. Jest to doskonała propozycja przede wszystkim dla tych osób, które dokonują zakupów sporadycznie i na stosunkowo niewielkie kwoty. Bardzo wygodnym sposobem jest także wykorzystanie najtańszego konta bankowego oraz darmowego konta dolarowego (można użyć także karty przedpłaconej, która wydawana jest przez kantor). Jeżeli posiadamy konto walutowe, to pozostaje nam jedynie wymiana złotówek na dolary amerykańskie. Takie transakcje najprościej przeprowadzić właśnie za pomocą internetowych kantorów, które oferują zdecydowanie lepsze kursy niż banki. Pamiętać należy również o tym, że bardziej opłaca się wymienione pieniądze w kantorze przesłać bezpośrednio na konto swojego banku i dopiero zapłacić za kupione towary na AliExpress zwykłym przelewem.

Płatność na Amazon.com

Wśród zagranicznych stron zakupowych w Polsce bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się także Amazon. Aby dokonać zakupu bez wychodzenia z domu wystarczy założyć konto w EURO w dowolnym banku i zamówić do niego kartę. Następnie należy założyć konto w kantorze walutowym i przewalutować pieniądze PLN na EURO. Ostatni krok polega na przelaniu pieniędzy z kantoru online na konto w banku (EURO). Po podpięciu nowej karty do Amazonu bez żadnego większego problemu będzie można dokonywać zamówień bez ponoszenia dodatkowych opłat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *