Jesteś właścicielem sklepu internetowego i właśnie zastanawiasz się nad wyborem systemu płatności elektronicznych? To krok w dobrym kierunku, ponieważ jest to opcja znacznie ułatwiająca i przyśpieszająca rozliczanie się z klientami. Na rynku jest dostępnych wiele systemów płatności online, spośród których najpopularniejsze to Przelewy24, PayU, DotPay czy Bluemedia. Dowiedz się zatem, na jakie kwestie warto zwracać uwagę, aby nie żałować podjętej decyzji.

Tanie płatności online? Prowizje nie mogą być wysokie

W pierwszej kolejności dowiedz się tego, jak wysokie prowizje nalicza dana platforma elektroniczna. Może się wydawać, że różnica 1% nie jest taka duża, lecz przy setkach transakcji na spore kwoty staje się ona zauważalna. Zwykle prowizja za szybkie płatności online kształtuje się w granicach 1%-3%.

Opłata aktywacyjna w systemie płatności elektronicznych

Niektóre spośród systemów internetowych płatności pobierają od swoich klientów opłatę aktywacyjną. Zanim wyrazisz zgodę na jej poniesienie, upewnij się wcześniej czy przyniesie Ci to wystarczające korzyści. Sprawdź, jaką liczbę banków obsługuje dane oprogramowanie do szybkich płatności online oraz zweryfikuj, czy jest możliwość dokonywania transakcji za pomocą kart płatniczych. Weź następnie pod uwagę zasady wypłaty środków z elektronicznego portfela, a także procedury stosowane na wypadek reklamacji. Jest to niezwykle istotną kwestią, ponieważ wielokrotnie może zdarzyć się sytuacja, że będziesz zmuszony dokonać zwrotu środków, wpłaconych przez swojego klienta.

Godziny realizacji płatności internetowych

Zadbaj o to, aby Twoi klienci mogli dokonywać płatności internetowych przez całą dobę – bez względu na to, jaki jest dzień tygodnia. Zdołasz wyróżnić się na tle konkurencji, kiedy na przykład Twój sklep będzie przyjmował płatności online również w weekendy. Przecież to właśnie wtedy klienci mają najwięcej wolnego czasu, aby robić zakupy w internecie.

Zwróć uwagę na kwestię bezpieczeństwa

Aby zniwelować ryzyko przejęcia środków oraz poufnych danych osobowych, platforma szybkich płatności internetowych powinna być zabezpieczona za pomocą protokołu szyfrowania danych SLS. Poziom bezpieczeństwa wzrasta również w przypadku, kiedy wymagana jest od użytkowników autoryzacja transakcji przy użyciu kodów SMS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *