Serial zatytułowany „Nowe przepisy w e-commerce” trwa nadal. Zakończy się 25 grudnia, kiedy to owe nowe regulacje wejdą w życie w naszym kraju. Na niniejszym blogu wielokrotnie pisałem, o problemach sprzedawców z wdrożeniem nowych zasad do ich e-sklepów. Pisałem też o narzędziach, które mogą im to ułatwić. Jednym z nich jest poradnik od UOKiK, a teraz firma Trusted Shops rzuca kolejne koło ratunkowe.

Są nim dwa pakiety, które mogą się okazać niezwykle pomocne w uniknięciu kar, jakie grożą za brak terminowego wprowadzenia zmian w swoich regulaminach. Pierwszy pakiet pomaga taki regulamin… stworzyć. W tym celu sprzedawca wypełnia specjalny elektroniczny kwestionariusz. Znajdują się w nim pytania biznesowe, związane z prowadzeniem sklepu internetowego. Musimy odpowiedzieć np., jak zawiera się umowę z klientem, albo w jaki sposób się od niej odstępuje. Na podstawie naszych odpowiedzi specjalny algorytm generuje dla nas regulamin, który jest zgodny z mającymi wejść w życie przepisami. Oprócz tego dużą zaletą tego pakietu jest jego szybkość. Regulamin może być wygenerowany, nawet w przeddzień wejścia nowych przepisów i zamieszczony na stronie sklepu.

Drugi pakiet zawiera audyt. Po stworzeniu nowego regulaminu albo też posiadając już takowy, przed skorzystaniem z usług Trusted Shops, specjalista z tej firmy sporządzi raport, w którym wykaże, czy wszystko jest zgodne z nowym prawem. Co ciekawe, w ramach audytu sprawdzony będzie nie tylko regulamin, ale również inne parametry, które powinny się zmienić po 25 grudnia. Jest to zatem kompleksowa usługa, dzięki której będziemy mieć pewność, że nasz sklep spełnia wymogi nowych regulacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *