Na aukcjach internetowych można kupić dosłownie wszystko. W przeszłości pojawiało się wiele przypadków wystawiania do licytacji różnych dóbr (niekoniecznie materialnych), o których sprzedaży mało kto by pomyślał. Do tej listy można dopisać kolejny punkt. Niedawno bowiem na portalu eBay, pojawiła się oferta sprzedaży… podalpejskiej wioski.

Miejscowość ta nazywa się Calsazio i leży we włoskiej części Alp, w okolicach Turynu. Aktualnie mieszka tam 20 osób i wspólnie postanowiły o wystawieniu swojej osady pod wirtualny młotek. Co takiego mieści się w Calsazio? Stare zabudowy z kamienia, stajnie oraz stodoły. Bardziej praktycznie rzecz biorąc, oznacza to ponad 1000 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej, zawartej w 50 pokojach. Oprócz tego dostajemy w pakiecie piękne widoki, ponieważ Calsazio leży w niezwykle malowniczej okolicy.

Kusić może również cena wywoławcza. Mieszkańcy osady chcą za nią na dzień dobry 245 tysięcy euro. Eksperci twierdzą, że to bardzo atrakcyjna kwota. Za podobne pieniądze można bowiem kupić mieszkanie w dużym europejskim mieście. Tu natomiast, dostajemy całą miejscowość. Wiele osób upatruje w tej ofercie smakowitego kąska, dla osób z branży hotelowej. Co do samego stanu mieszkań w Calsazio, mieszkańcy określają go jako dobry. Zaznaczają jednak, że wymagają one gruntownych porządków. Innym minusem, może być fakt, że osada leży na uboczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *