W ubiegłym miesiącu pisaliśmy o pogłoskach, dotyczących umożliwienia zakupów online na portalu społecznościowym Twitter. Niedawno te pogłoski okazały się być prawdą. Serwis wprowadził opcję „kup teraz” przy niektórych, wyświetlanych tam postach. Na razie jest ona jednak dostępna tylko dla amerykańskich użytkowników.

Taka opcja jeszcze bardziej ułatwi zakupy w internecie. Jak to działa? Posiadacze konta na Twitterze przeglądają posty innych użytkowników i trafiają akurat na ten, opublikowany przez jakiś sklep online. Post traktuje o konkretnym produkcie. Jeśli przykuje naszą uwagę, możemy z miejsca go kupić, bez potrzeby wchodzenia na witrynę sprzedawcy. Wystarczy kliknięcie nowego przycisku. W dalszych etapach zakupów podajemy nasze dane i wybieramy sposób płatności. Dalej te informacje są przekazywane do sklepu. Jak zatem widzicie, proces dokonywania zakupów online z Twitterem, jest jeszcze prostszy niż do tej pory.

Aby było jeszcze łatwiej, podane przez nas przy zakupach dane, są zapisywane. W związku z tym nie musimy ich wpisywać za każdym razem, gdy chcemy dokonać kolejnej transakcji. To jednak może rodzić obawy, że taka metoda nabywania dóbr nie będzie do końca bezpieczna. Twitter uspokaja. Wszystkie dane będą szyfrowane. Oprócz tego przekonują, że bezpieczeństwo nowego wynalazku, było jednym z priorytetowych czynników przy jego tworzeniu.

Czy chcielibyście, aby przycisk „kup teraz” pojawił się na kontach polskich użytkowników Twittera?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *