Umarł król, niech żyje król. Firma MasterCard zaczyna powoli wycofywać z Polski usługę MasterCard Mobile. Jej klienci w kraju nad Wisłą nie zostaną jednak z niczym, gdyż zastąpi ją MasterPass, posiadająca te same funkcje co jej poprzedniczka i ponadto kilka dodatkowych.

MasterPass jest globalną platformą, służącą do płatności mobilnych i online. Za jej sprawą możliwe jest dokonywanie prostych i szybkich płatności na całym świecie. Olbrzymim plusem tej usługi jest fakt, że jej użytkownicy nie mają obowiązku każdorazowo podawać danych karty i adresu dostawy. Ponadto dzięki MasterPass, płatności są możliwe za pomocą każdego przeznaczonego do tego celu urządzenia.

To świetna wiadomość dla użytkowników rynku e-commerce – zarówno klientów, jak i przedsiębiorców. Po wprowadzeniu MasterPass do Polski, przed tym sektorem otworzą się nowe możliwości, w tym pozyskanie większej ilości zagranicznych klientów. Dzięki tej platformie należącej, do giganta usług płatniczych, będą oni w stanie bez problemu regulować należności za zakupy w polskich e-sklepach. Zadziała to również w drugą stronę, gdyż MasterPass obsługiwany jest przez 40 tysięcy sklepów na całym świecie. Eksperci zauważają, że może ona też przysłużyć się rozwojowi płatności mobilnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *