Umarł król, niech żyje król. Firma MasterCard zaczyna powoli wycofywać z Polski usługę MasterCard Mobile. Jej klienci w kraju nad Wisłą nie zostaną jednak z niczym, gdyż zastąpi ją MasterPass, posiadająca te same funkcje co jej poprzedniczka i ponadto kilka dodatkowych.

MasterPass jest globalną platformą, służącą do płatności mobilnych i online. Za jej sprawą możliwe jest dokonywanie prostych i szybkich płatności na całym świecie. Olbrzymim plusem tej usługi jest fakt, że jej użytkownicy nie mają obowiązku każdorazowo podawać danych karty i adresu dostawy. Ponadto dzięki MasterPass, płatności są możliwe za pomocą każdego przeznaczonego do tego celu urządzenia.

To świetna wiadomość dla użytkowników rynku e-commerce – zarówno klientów, jak i przedsiębiorców. Po wprowadzeniu MasterPass do Polski, przed tym sektorem otworzą się nowe możliwości, w tym pozyskanie większej ilości zagranicznych klientów. Dzięki tej platformie należącej, do giganta usług płatniczych, będą oni w stanie bez problemu regulować należności za zakupy w polskich e-sklepach. Zadziała to również w drugą stronę, gdyż MasterPass obsługiwany jest przez 40 tysięcy sklepów na całym świecie. Eksperci zauważają, że może ona też przysłużyć się rozwojowi płatności mobilnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *