Firma MasterCard rozpoczęła latem wycofywanie z Polski swojej usługi MasterCard Mobile. Pisaliśmy wtedy na niniejszym blogu, że jeden z największych producentów kart płatniczych na świecie, ma dla nas w zanadrzu coś innego. Była nim usługa MasterPass. Od jakiegoś czasu jest już dostępna w polskich sklepach.

Przypomnijmy, że MasterPass to globalna platforma, służąca do realizacji płatności online i mobilnych, na całym świecie. Cała procedura jest dziecinnie prosta i niezwykle wygodna. Wystarczy, że tylko raz wprowadzimy dane naszej karty, datę jej ważności czy kody bezpieczeństwa, a system zapamięta je przy kolejnych transakcjach. Innym udogodnieniem jest również możliwość podania swojego adresu, co znacznie ułatwia proces zakupów online.

Płatności za pomocą MasterPass są już dostępne w czterech sklepach online z elektroniką użytkową. Są to internetowe wersje Euro, MediaMarkt i Saturna, a także strona oleole.pl. Twórcy systemu wraz z właścicielami wyżej wymienionych sklepów, postanowili dać jeszcze mały bonus swoim klientom. Tym, którzy skorzystają z usługi MasterPass, przysługują różne promocje, na które składają się m.in. vouchery i zniżki. Jak twierdzą przedstawiciele MasterCard, ma to na celu spopularyzowanie tej formy płatności w naszym kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *