Noszenie pieniędzy przy sobie dość często jest bardzo problematyczne. Zdarza się, że je gubimy, a poza tym nie lubimy nosić dużej ilości drobnych w portfelu, który staje się coraz cięższy, a dodatkowo pieniądze wypadają nam w najmniej oczekiwanym momencie. Bywają także sytuacje, że zapomnimy pobrać pieniędzy z bankomatu, a także zapomnimy zabrać ze sobą karty bankomatowej. Dodatkowo chcemy wygodniej kupować w internecie, wygodnie to znaczy zdecydowanie szybciej bez zbędnych przekierowań, które mają miejsce podczas wykonywania opłat za produkty czy usługi w sieci. Do tego celu posługujemy się coraz częściej swoim smartfonem a mniej już komputerem stacjonarnym czy laptopem, więc dany produkt możemy kupić “tu i teraz” bez odkładania tego na później.

Płatności przy użyciu technologii HCE

Technologia HCE jest niezwykle innowacyjna, gdyż nie musimy nawet włączać aplikacji banku, aby dokonać transakcji. Wystarczy, że zbliżymy telefon do terminala, wpiszemy PIN, który zabezpiecza transakcję i błyskawicznie dokonuje się transakcja bezgotówkowa. Transakcja dokonuje się bez udziału akceptanta, czyli Visa lub MasterCard. Wymagany jest telefon obsługujący HCE, wyposażony w system Android 4.4 lub nowszy.

BLIK – starsza wersja aplikacji do płacenia telefonem

BLIK obsługiwany jest przez technologię NFC, do której wymagana jest karta SIM NFC oraz telefon obsługujący system. Nie potrzebuje się dodatkowych aplikacji, gdyż integruje on się z aplikacjami mobilnymi banków, które mamy na telefonie, np. PKO BP ma aplikację IKO. Zatem kody wyświetlają się na aplikacji z której korzystasz na co dzień, np. podczas sprawdzania stanu konta, czy też wykonujesz przelew. Tymi kodami możesz również płacić na Allegro. Ostatnio zauważyłam, że tę metodę płatności wprowadza coraz większa ilości sklepów internetowych, sama złapałam się na tym, że jak widzę płatność BLIK to tylko z tej metody korzystam.

Android Pay – aplikacja do płacenia telefonem

Aby móc korzystać z tego udogodnienia, musisz ściągnąć bezpłatną aplikację Android Pay Nie zajmuje ona dużo pamięci w twoim telefonie. Płatność za pomocą tej aplikacji jest niezwykle prosta i szybka. Na początku należy dodać swoją kartę kredytową bądź też debetową do aplikacji i już możesz korzystać z płatności przez telefon. Aktualnie umowy zawały z Android Pay: Alior Bank, BZ WBK, T-Mobile Usługi Bankowe oraz być może będzie to jeszcze mBank. Do 50 zł nie musisz nawet wpisywać PINu. Można nią płacić wszędzie tam, gdzie są zbliżeniowe terminale płatnicze honorujące MasterCard i Visa. Korzyścią aplikacji jest możliwość dokonania pięciu transakcji off-line. Oczywiście dla użytkowników telefonu z nadgryzionym jabłkiem powstała aplikacja Apple Pay (negocjacje z bankami trwają, usługa prawdopodobnie zostanie wdrożona w II kwartale 2018 roku).

Obecnie e-commerce staje się coraz bardziej popularny, jak przewidują analitycy, już za kilka lat wyprze tradycyjne metody płatności za pomocą gotówki. Jest to niezwykle łatwa forma płatności, która nie wymaga specjalistycznych programów wystarczy tylko aplikacja i telefon z systemem Android. Warto jeszcze zwrócić uwagę, że transakcje nie są objęte prowizją. Jest to w pełni bezpieczna metoda płacenia, gdyż wszystkie połączenia są szyfrowane. Coraz więcej Polaków korzysta z tej formy płatności oceniając ją jako niezwykle efektywną i opłacalną.

CinkciarzPay – dostawca płatności internetowych

Jeśli prowadzisz sklep internetowy, w którym można płacić w różny sposób między innymi przez szybkie płatności internetowe to powinieneś wziąć pod uwagę nową usługę w portfolio cinkciarz.pl – CinkciarzPay, która umożliwia e-płatności nawet w walutach zagranicznych. Czyli jest to rozwiązanie idealne dla międzynarodowych sklepów internetowych. Więcej przeczytasz tutaj: https://cinkciarz.pl/platnosci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *