Niebawem na rynku płatności mobilnych ma pojawić się nowy gracz. Filipiński operator telefoniczny Philippine Long Distance Telephone Company i niemiecki fundusz Rocket Internet, planują połączyć siły i stworzyć nowy system płatności. Terenem działalności mają być kraje rynków wschodzących.

Philippine Long Distance Telephone Company to jeden z pionierów w dziedzinie bankowości mobilnej i monopolista na filipińskim rynku. W pakiecie ich ofert znajdziemy takie usługi jak przelewy online, płatności i ubezpieczenia. Z kolei Rocket Internet to podmiot mający wielkie doświadczenie w e-commerce. Są twórcami ponad 100 firm internetowych w ponad 50 krajach. Na liście zarządzanych przez Rocket Internet sklepów internetowych znajdziemy m.in. Zalando, Lamoda czy Dafiti.

Przedstawiciele obydwu firm twierdzą, że ich współpraca pokazuje wielką wiarę w połączenie płatności mobilnych z handlem w internecie. Za sprawą swojego partnerstwa chcą stworzyć nowe metody tego typu regulowania należności finansowych i wytyczać nowe standardy na owym rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *