Bitcoin. Ta wirtualna waluta była na ustach wszystkich niecały rok temu. Było to zasługą jej oszałamiającej wartości, która z dnia na dzień wzrastała. Teraz może nie wywołuje już aż tak wielkich emocji (bo jej wartość nie jest już tak wielka), ale wciąż wzbudza zainteresowanie. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że będzie można nią płacić za sprawą największego systemu płatności online – PayPala.

Niektórzy mogą się nie wydawać zaskoczeni takimi informacjami. Plotki na ten temat krążyły po świecie e-commerce już od kilku miesięcy. Teraz jednak zostały potwierdzone. Na chwilę obecną możliwości płacenia bitcoinami za pomocą PayPala, będą jednak dość wąskie. Na początku bowiem takiego przywileju dostąpią jedynie internauci, którzy robią zakupy w sklepach online korzystających z usługi BrainTree. Oferuje ona prosty sposób na zintegrowanie płatności w serwisach internetowych i aplikacjach mobilnych. Poszerzenie oferty o bitcoina może przyczynić się do zwiększenia ruchu w sklepach używających BrainTree. Przede wszystkim oferowanie możliwości płacenia wirtualną walutą, eliminuje ryzyko kursowe.

Jak widać, bitcoin coraz mocniej rozpycha się łokciami wśród środków płatniczych w e-commerce. Wcześniej można było nim płacić w tzw. sharing economy, które można uznać za odnogę elektronicznego handlu. Korzystają z niego takie serwisy jak Uber czy Airbnb. Warto jednak dodać, że zanim zapłacimy bitcoinami przez PayPal, czekają nas testy tej usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *