Form płatności w e-sklepach jest naprawdę dużo. Na tyle dużo, że nawet sami możemy dzięki temu decydować, jaki będzie czas oczekiwania na naszą przesyłkę. Jeśli do tej pory od robieniem zakupów w internecie powstrzymywało was długie wypatrywanie zamówionego produktu, powinniście przeczytać poniższy tekst.

Pokazuje on bowiem, jak wiele możecie zaoszczędzić na czasie, korzystając z jednej ze świeższych form płatności w e-commerce. Chodzi tu o metodę pay-by-link. Jest ona zdecydowanie szybsza od tradycyjnego regulowania należności za pomocą przelewu bankowego, nie mówiąc już o płaceniu za pobraniem. Cała filozofia polega na tym, że nasze pieniądze przy takich transakcjach, trafiają bezpośrednio do sprzedawcy. Omijamy zatem żmudny niekiedy proces, księgowania należności na jego koncie. Wówczas może on błyskawicznie przystąpić do realizacji naszego zamówienia.

Metoda pay-by-link działa w następujący sposób. Po wybraniu odpowiedniej metody płatności, otrzymujemy specjalnie wygenerowany link. Ten przekieruje nas na stronę transakcyjną naszego banku, gdzie po zalogowaniu zastaniemy pola do przelewu, wypełnione danymi sklepu. Wystarczy tylko kliknąć „wyślij” i sprzedawca otrzymuje swoją należność. W przeciwieństwie to tradycyjnych przelewów, pora dnia, w której dokonamy transakcji, ma znaczenie drugorzędne. Oczywiście, jeśli zapłacimy za pomocą pay-by-link późnym wieczorem, musimy liczyć się z tym, że sprzedawca zacznie realizować zamówienie najwcześniej następnego dnia rano. Tak czy inaczej, jest to sposób o wiele szybszy, ze względu na ominięcie wspomnianego wcześniej księgowania.

Nie ma się również co martwić o bezpieczeństwo. Dane wprowadzane są automatycznie, co pomaga uniknąć pomyłki, jaka mogłaby się zdarzyć przy wpisywaniu ich ręcznie. Dodatkowo dane są szyfrowane protokołem SSL. Dzięki temu możemy liczyć na ich integralność oraz poufność.