Dokonując zakupów w internecie, otrzymujemy do wyboru sporo metod płacenia za zamówiony towar. Jest to jeden z kluczowych elementów, dla których wielu z nas wybiera e-commerce, jako sposób na nabywanie nowych dóbr.

Kupowanie w sklepach internetowych cenimy sobie ze względu na łatwość dostępu do produktu, niskie ceny, a także różne opcje płacenia za zakupy. Jeśli chodzi o ten ostatni czynnik, to podobnie jak w sklepie stacjonarnym, należność możemy uregulować gotówką, albo bezgotówkowo. Pierwsza opcja pojawia się przy metodzie płacenia za pobraniem. Przez długi czas była to najpopularniejsza metoda płatnicza wśród Polaków. Powodem była stuprocentowa pewność, że pieniądze przelane na zakup, nie przepadną w tajemniczych okolicznościach. Świadczyło to w pewnym stopniu do braku zaufania do sklepów internetowych, a przynajmniej zaufaniem w mocno ograniczonym stopniu.

To zaufanie zaczęło jednak stopniowo wzrastać, ponieważ coraz chętniej płacimy za zakupy w sieci bezgotówkowo. Tu może to się odbywać za pomocą przelewu na konto bankowe sklepu, albo przy pomocy płatności internetowych, jak np. PayPal. Jest to metoda może i bardziej ryzykowna niż płatność za pobraniem, ale na pewno zdecydowanie wygodniejsza. Zresztą przy coraz prężniejszym rozwoju e-commerce w naszym kraju i zwiększaniu stopnia bezpieczeństwa, ryzyko oszustwa przy takich transakcjach staje się coraz mniejsze.

Na zakończenie tego tekstu o płatnościach przy zakupach internetowych, warto wspomnieć o możliwości płacenia na raty. Wiele sklepów oferuje taką metodę regulowania należności. Raty te często wynoszą tyle, że nie powinny stanowić istotnego obciążenia dla portfela. Pamiętajmy jednak, że opcja takiej płatności, występuje najczęściej tylko od konkretnej, z reguły kilkuset złotowej, kwoty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *