W całym zamieszaniu ze zmianami przepisów w polskim e-commerce, wiele uwagi poświęca się sprzedawcom. Nic dziwnego, gdyż jak można przeczytać również na naszym blogu, wielu z nich jeszcze nie przystosowało swoich witryn do nowych regulacji. Pomija się trochę informowanie klientów o ich nowych przywilejach, których jest niemało. Postanowił to zmienić UOKiK.

Ta instytucja uruchomiła nową stronę dedykowaną kupującym w sklepach internetowych. Jej adres to prawakonsumenta.uokik.gov.pl. Na owej witrynie znajdują się szczegółowe wyjaśnienia wszelkich niuansów prawnych, które będą dotyczyć e-commerce od 25 grudnia. Znajdują się tam również wskazówki i porady, odnoszące się do aktualnie obowiązujących przepisów. Strona jest bardzo przejrzysta i bez problemów powinniśmy znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Czego możemy się dokładnie dowiedzieć, odwiedzając nową witrynę autorstwa UOKiK? Znajdują się tam zagadnienia dotyczące praw ogólnych, takie jak wydanie towaru, zgoda na dodatkową płatność czy świadczenia niezamówione. Dowiemy się też sporo o naszych prawach odstąpienia od umowy, a także poznamy kilka przydatnych terminów, używanych w handlu internetowych. Oprócz tego na stronie znajdują się gotowe wzory różnych formularzy, które można wykorzystać, np. w razie reklamacji, a także ciekawe poradniki i samą ustawę.

Strona ta, jak już wspomniałem na wstępie, dedykowana jest przede wszystkim dla konsumentów w handlu internetowym. Korzystać z niej powinni również sprzedawcy internetowi. Mogą oni znaleźć tam sporo ciekawych wskazówek również dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *