Sektor e-commerce docenia wygodne możliwości regulowania należności za zakupy w internecie. Dlatego bardzo życzliwym okiem patrzy na portfel V.me by Visa, którego można używać w naszym kraju od kwietnia ubiegłego roku. Świadczy o tym odsetek sklepów, które honorują tego typu płatności. W najbliższym czasie może on się zwiększyć, a sam portfel stać się bardziej dostępny.

Warto tu uściślić, że usługa V.me by Visa, dostępna jest na razie dla klientów ING Banku Śląskiego. To oni, jako pierwszy w Polsce bank, dostali możliwość wprowadzenia jej do użytku. Coraz więcej banków jednak chce mieć ją również u siebie. Aktualnie lista tych instytucji jest całkiem pokaźna, a znajdziemy na niej np. PKO BP, czy BZ WBK, czyli odpowiednio pierwszy i trzeci co do wielkości bank w Polsce. Oprócz nich jest tam jeszcze dziesięć instytucji finansowych. Zacierają ręce przedstawiciele e-commerce, a także kupujący przez internet. Ci pierwsi ze względu na potencjalnie większe zyski, a drudzy przez zwiększenie dostępności do wygodnego systemu płatności. Niebawem może to być powszechne narzędzie, a nie tylko przywilej dla posiadaczy konta w jednym banku.

Przedstawiciele producenta portfela, firmy Visa, już teraz udostępniają jego usługi kluczowym e-detalistom w Polsce. Tylko właśnie jego mała dostępność była problemem. To ma ulec poprawie, ale na razie nie ma konkretnych dat, kiedy poszczególne banki udostępnią portfel w swoich ofertach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *