Nadawanie przekazów pieniężnych oraz dokonywanie przelewów niewiele różnią się na pierwszy rzut oka. Transfer pieniędzy odbywający się na oba z tych sposobów jeszcze do niedawna wymagał wyjścia z domu – do agencji płatniczej lub do lokalnego oddziału banku.szybkie przekazy pieniężne międzynarodowe online

Wraz z upowszechnieniem się płatności internetowych przelewy zyskały na popularności, ponieważ nagle stały się łatwiejsze i szybsze – stworzyły możliwość szybkiego przesłania pieniędzy rodzinie (przekazy pieniężne z UK to już od wielu lat stałe zlecenie wielu rodaków), a z czasem zapłacenia niemal za wszystko, od zakupów online po rachunki domowe. Mimo rosnącej popularności przelewów, przekazy nadal spełniają oczekiwania pewnej grupy konsumentów. Czym różnią się te dwie formy i kiedy warto się na nie decydować?

Dla tradycjonalistów – przekazy pieniężne

Choć przekazy pieniężne mogą się dziś kojarzyć z formą przestarzałą i nieaktualną, wciąż korzysta z nich wiele osób – nie tylko seniorzy opłacający tak swoje rachunki. Przekazy pieniężne, choć wymagają najczęściej wyjścia z domu i udania się do agencji płatniczej, są przez wielu uważane za bezpieczniejszą opcję – pieniądze może odebrać tylko ten, czyj nazwisko podamy, a zgubienie karty nie grozi utratą wszystkich środków. Co więcej, przekazy mogą być też szybsze – są gotowe do odebrania już w kilka minut po nadaniu. Posiadacze kart kredytowych mogą też zlecać przekazy za pośrednictwem internetu, co sprawia, że przekaz znów staje się konkurencją dla przelewu.

Szybkie, łatwe przelewy online

Przelewy nie wiążą się już dzisiaj z koniecznością wizyty w banku. Klienci banków polubili platformy online, za pośrednictwem których można dziś dokonać transferu pieniędzy w kilka sekund. Wystarczy zalogować się na własne konto, używając przydzielonego przez bank loginu i hasła, żeby szybko i bez wychodzenia z domu zlecać wysyłkę pieniędzy na dowolne konto. Bankowość online umożliwia także transfer pieniędzy za granicę – najczęściej prowizje pobierane od tego typu transakcji wcale nie są wysokie. Trzeba jednak uważać, by nie pomylić się w numerze konta odbiorcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *