Przekazy pieniężne z UK do Polski

Wielu Polaków i wiele Polek wyjechało z Polski do Zjednoczonego Królestwa w poszukiwaniu pracy. Część osób ściągnęła tam już swoją rodzinę – inni zaś zostali i wysyłają jej nadal pieniądze do ojczystego kraju. Jeśli ktoś wyjechał niedawno, raczej nie będzie nikogo sprowadzał na miejsce z powodu Brexitu – tym bardziej więc interesuje go możliwość wygodnego transferu pieniędzy między krajami. Niektórzy płacą za zakupy przekazami pieniężnymi. Czy jest to bardzo trudne? Jak długo może trwać? I z jakich ofert najbardziej warto skorzystać?

Przekazy pieniężne do Polski – oferta banków

Wszystkie banki działające w Polsce mają w swojej ofercie również przelewy i przekazy międzynarodowe – działają przecież nie tylko w naszym kraju. Te drugie różnią się od przelewów brakiem konieczności posiadania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w banku. Najczęściej więc dokonując podobnego transferu funduszy, po prostu udajemy się do najbliższej placówki, albo też korzystamy z tego banku, w którym mamy konto. Warto jednakże zadziałać inaczej – najpierw sprawdzić który bank wychodzi z najlepszą ofertą do klienta, oferując szybką usługę w możliwie niskiej cenie. Ile mniej więcej zapłacimy za podobny przekaz? Wszystko zależy od wyboru konkretnej osoby – informacje o konkretnej ofercie znajdziemy na stronach głównych banków.

Przekazy pieniężne z zagranicy – oferta serwisów

Prócz banków, możemy jeszcze jako klienci skorzystać z oferty popularnych serwisów, zajmujących się już jedynie transferem pieniędzy pomiędzy poszczególnymi krajami. Jest mnóstwo sprawdzonych, bezpiecznych firm, które zachęcają klientów niskimi kosztami wysyłki, albo szybkim czasem dostarczenia pieniędzy. Należy zwrócić uwagę, czy fundusze zostaną automatycznie przewalutowane czy nie – a jeśli tak, to czy będzie to korzystny kurs. Takie serwisy są jednak wykorzystywane dość powszechnie, a niektóre umożliwiają nadejście pieniędzy jeszcze tego samego dnia! Inne oferują darmowy przekaz, gdy przesyła się 100 (lub więcej) GBP. Są i takie firmy, które działają jedynie online, więc wszystko załatwiamy przez internet – oczywiście, jest to mimo wszystko mniej bezpieczne, ale i tak wiele osób chwali sobie podobne, tanie przelewy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *