Przelewanie pieniędzy przez Facebooka? Ma to być jak najbardziej możliwe. Największy portal społecznościowy chce dodać do swojej aplikacji mobilnej Messenger, opcję dokonywania przelewów między facebookowymi znajomymi. To zdaniem wielu obserwatorów sektora e-commerce zwiastun, że Facebook chce stać się również platformą wirtualnego handlu.

Od strony technicznej ma wyglądać to następująco. Usługa będzie wymagać jednorazowego wprowadzenia danych z karty kredytowej, a także hasła zabezpieczającego transakcje. Bez niego będą mogli obyć się użytkownicy nowszych modeli iPhone’ów, którzy dostali alternatywę w postaci odcisku palca. Jego czytnik jest wbudowany właśnie w później wypuszczonych telefonach Apple’a. Kiedy już to zrobimy, wszystko staje się dziecinnie proste. Nad okienkiem, w które wpisujemy treść wiadomości do innych użytkowników, dostępne będzie pole na wpisanie kwoty. Obok niego ma być przycisk „pay now”, który zrealizuje transakcje. Teoretycznie pieniądze powinny dotrzeć do nas natychmiastowo. Twórcy usługi uprzedzają jednak, że ze względu na niektóre procedury bankowe, przelewy mogą być widoczne z opóźnieniem.

Eksperci od e-commerce twierdzą, że to kolejny krok Facebooka, w kierunku zostania platformą handlu internetowego. W końcu już wcześniej wprowadzali udoskonalenia, które były niezaprzeczalnym ukłonem dla e-konsumentów. Przykładem jest przycisk „kup teraz”, od jakiegoś czasu dostępny dla amerykańskich użytkowników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *