Jeśli myślicie, że E-commerce już zwolnił tempo wzrostu to się bardzo mylicie.

Badania przeprowadzone w 2016 roku pokazały, że e-commerce wynosił zaledwie 4% całego rynku detalicznego i został wyceniony na kwotę 36 mld złotych.

Jednak najlepsze jeszcze przed nami, ponieważ do 2021 roku zakupy online mają podwoić swoją liczbę i będą stanowić ponad 70 miliardów złotych. Patrząc na powyższe dane, tempo wzrostu tego rynku będzie większe niż 15%.

Zakupy online jeszcze lepiej wyglądają na tle Europy, tam tempo wzrostu jest jeszcze większe bo może sięgnąć aż 18 %. To jest dopiero wynik!

Dlaczego tak lubimy sklepy online?

Za popularnością zakupów online przemawia przede wszystkim wygodny sposób kupowania produktów lub korzystania z usług, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle cenne. Jeśli coś przyjdzie nam do głowy, wówczas wchodzimy do sieci, szukamy produktu czy usługi i praktycznie tylko kilka kroków dzieli nas od otrzymania go do rąk własnych. Zakupów możemy dokonywać w każdym miejscu w jakim się znajdujemy. Jedyne ograniczenie to brak dostępu do Internetu, ale z tym w dzisiejszych czasach nie powinniśmy mieć większych problemów.

Kolejnym argumentem za, jest oszczędność czasu. Dokonujesz zakupów o każdej porze dnia, w jakikolwiek dzień tygodnia. Jeśli sklep ma dobrze opracowaną logistykę to w ciągu 24h produkt powinien być już u Ciebie.

Dodatkowym plusem E-commerce są coraz bardziej rozwinięte aplikacje mobilne, które ułatwiają dokonywanie zakupów w wersji mobilnej czyli na naszych popularnych smartfonach.

Patrząc na jedynie kilka wyżej wymienionych pozytywów z dokonywania zakupów online, nie ma się co dziwić, że ten rynek tak dynamicznie rośnie!

Dlaczego robimy zakupy za granicą?

Częściej zaglądamy również do sklepów zagranicznych ponieważ koszty przesyłki nie są obarczone wysokimi kosztami, nie ma problemu z gwarancją zakupionych produktów i ewentualnymi zwrotami. Badania Forbes’a z 2016 roku pokazały, że najwięcej kupujemy w Niemczech, drugie miejsce zajmuje Wielka Brytania, kolejno Chiny i na końcu znajdują się Stany Zjednoczone.

Jeśli kurs dolara dość mocno spada to można się nieźle obłowić na ebay.com, amazon.com czy walmart.com, to zaledwie trzy największe sklepy w Stanach Zjednoczonych. Jeśli trafimy w promocję to nawet koszty za przesyłkę nie będą aż tak straszne. Taka sama sytuacja dotyczy Wielkiej Brytanii. Jeśli tylko zauważymy, że cena funta brytyjskiego będzie dla nas atrakcyjna to wówczas zaczynamy polowanie na ebay.co.uk, amazon.co.uk czy asos.com.

Co zrobić aby okazyjnie kupować?

Do tego celu warto zaopatrzyć się w większą ilość waluty, która ma aktualnie niski kurs. Obserwujcie prognozy walut ponieważ niska cena euro, dolara i funta spowoduje, że zakupy za granicą mogą okazać się niezwykłą okazją!

Rynek e-commerce ewidentnie pokazuje, że osoby, które jeszcze zastanawiają się nad wejście w zakupy lub sklep online powinny szybko podejmować decyzję i zacząć rozwijać swoje internetowe biznesy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *