Wraz z początkiem lipca obniżyła się stawka interchange, obowiązująca przy regulowaniu należności za zakupy kartą płatniczą. Najbardziej zyska na niej rynek e-commerce, na którym owe opłaty zredukują się najbardziej, w porównaniu z ich wcześniejszym stanem.

Takie informacje docierają do nas z firmy Visa. Przy płatności wydawanych przez nich kartami debetowymi, stawka interchange wynosiła wcześniej 1,6%. Za regulowanie należności kartami kredytowymi opłata wynosiła z kolei 1,9%. Po wprowadzeniu nowych przepisów ma ona nie przekraczać 0,5%. To samo tyczy się płatności kartami innymi niż te, wydawane przez Visę. Wcześniej opłata interchange wynosiła w tym wypadku 1,9%.

Eksperci twierdzą zgodnie, że po wprowadzeniu nowych zasad, płatności kartą w e-sklepach będą się upowszechniać. To może spowodować, że w odwrocie znajdą się często obecnie używane przez internetowych klientów formy regulowania należności, czyli pay by link. W aktualnej sytuacji, o wiele bardziej opłacalne stanie się płacenie za zakupy w sieci, za pomocą karty. Innym plusem zaistniałej sytuacji, jest zdaniem ekspertów zwiększenie się obrotu płatności bezgotówkowych. Jak wiadomo, dąży się do tego ostatnimi czasy dość intensywnie. Obniżenie stawki interchange może temu procesowi tylko pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *