Rynek e-commerce obiegła niedawno sensacyjna wiadomość. Ebay i PayPal, mają wkrótce się rozdzielić. Najpopularniejsza platforma płatnicza była od zawsze związana ze słynnym portalem aukcyjnym. Teraz jednak obydwa podmioty chcą być osobnymi firmami. Cały proces może jednak trochę potrwać. Wstępnie jego zakończenie planuje się na koniec 2015 roku.

Niektórym może się wydawać, że jest to bardzo karkołomne posunięcie. Obie nazwy są jednak zbyt wytrawnymi graczami rynkowymi, aby któraś z nich postanowiła ryzykować cokolwiek poprzez taką decyzję. Jak tłumaczą przedstawiciele eBay oraz PayPala, taki krok ma gwarantować każdej ze stron swobodniejszy rozwój i większe możliwości czerpania zysków. Ogólnie jednak decyzja o rozłamie, jest wynikiem rosnącej konkurencji w sektorze e-commerce.

Jak będzie wyglądał świat po owej rozłące? PayPal deklaruje, że wykonuje ów krok, aby móc skupić się bardziej na rozwijaniu płatności mobilnych. Wielu ekspertów jest zgodnych co do tego, że taka forma regulowania należności to przyszłość zakupów, nie tylko online. Portal eBay również posiada ciekawy pomysł na siebie po rozłamie. Bez PayPala, będą mogli otworzyć się na inne platformy płatności. Oznacza to większe możliwości dla witryny aukcyjnej, zwłaszcza że niektóre rynki, zdominowane są przez lokalnych operatorów. Mając na swoim pokładzie PayPala, eBay nie mógł otworzyć im drzwi, ponieważ oznaczałoby to konflikt interesów. Możliwe jest również wprowadzenie opcji płacenia kartami kredytowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *