Świat, w którym żyjemy jest opanowany przez nowoczesne media. Nic zatem dziwnego, że coraz większej liczbie osób przestaje wystarczać internet w komputerze stacjonarnym, czy nawet laptopie i używają go w swoich smartfonach z całym jego inwentarzem. W tym również z e-zakupami.

Najświeższy raport comScore nie pozostawia najmniejszych wątpliwości. E-commerce coraz mocniej przenosi się na ekrany smartfonów. Wszak z roku na rok przybywa osób posiadających takie urządzenie. Zwiększa się również ich funkcjonalność, więc niektórym osobom służą one jako zamiennik komputera. W wypadku dokonywania transakcji przez internet są faktycznie bardzo wygodne, bo można je przeprowadzić dosłownie wszędzie. Według wspomnianego raportu na chwilę obecną najwięcej kupujących przez internet za pomocą smartfonów, jest w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Rynek e-commerce czuwa i doskonale zauważa telefoniczne trendy. Już od jakiegoś czasu coraz więcej firm oferujących swoje produkty online, dostosowuje się do panującej tendencji poprzez chociażby uruchamianie aplikacji na smartfony, wyglądające podobnie jak ich witryny. Są jednak dość uproszczone i dostosowane do potrzeb ich użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *