Polscy e-sprzedawcy zostaną pozbawieni pretekstu, że nie posiadają mobilnej wersji swojego sklepu, gdyż stworzenie jej jest zbyt trudne i zbyt drogie. Na krajowym rynku pojawił się RockPay, dzięki któremu niemal natychmiast można uruchomić sprzedaż przez aplikację mobilną. Wprowadził go Krajowy Integrator Płatności.

RockPay jest na razie dostępny w wersji beta, ale w ciągu najbliższych tygodni swoją premierę będzie mieć jego pełna wersja. Aby sklep internetowy skorzystał z tego wynalazku, oprócz chęci musi spełniać jeszcze jedno wymaganie. Powinien być zintegrowany z jedną z porównywarek cenowych i przede wszystkim systemem płatności Transferuj.pl. Jeśli takowa integracja istnieje, kolejne kroki są już niezwykle proste. Na koncie sklepu w Transferuj.pl, przechowywana jest dokumentacja, na której podstawie dokonywana jest dalsza integracja, tym razem witryny z RockPay. Właściciel sklepu otrzymuje też fragment kodu, który musi dodać na swojej stronie. Pozostałe kroki dokonują się już automatycznie.

RockPay jest produktem, który powinien zadowolić zarówno właścicieli sklepów, jak i e-konsumentów. Ci pierwsi wreszcie mogą zacząć sprzedawać swoje produkty mobilnie, natomiast drudzy mają większe spektrum możliwości zakupowych, w swoim ulubionym sklepie. Warto dodać, że produkt ten obsługuje płatności Transferuj.pl, ale także pay-by-link, za pobraniem, a niebawem ma zostać wprowadzona możliwość płatności kartą. Posiada też wbudowany skaner kodów QR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *