Wiele badań dotyczących e-commerce pokazuje, że duży odsetek użytkowników sklepów internetowych stanowią panie. Tyczy się to również internetowych kantorów, z których usług płeć piękna też bardzo chętnie korzysta. I potrafi na nich wygenerować olbrzymie oszczędności.

Serwisy wymiany walut online, zadomowiły się już na dobrze w polskim sektorze e-commerce. Nic dziwnego, gdyż oferowane przez nie kursy walut, są o wiele bardziej konkurencyjne niż te, które proponują kantory stacjonarne. Bardzo szybko dostrzegły to panie, które według najświeższych danych, stanowią ponad 25 procent osób wymieniających online. Może i nie jest to olbrzymi odsetek, ale kobiety nadrabiają to sumami, które wymieniają w internetowych kantorach. Średnia kwota, jaką płeć piękna wymienia online, to ponad 4,5 tysiąca. Jeszcze większe wrażenie robi kwota pojedynczej transakcji, dokonanej przez kobietę w kantorze internetowym. Było to… dwa miliony złotych.

Czynnik przekonujący panie do wymiany walut w internecie jest taki sam, jak w wypadku każdych innych zakupów online – oszczędności. A tych płeć piękna potrafi wygenerować naprawdę sporo. Szacuje się, że jest to kwota rzędu 160 milionów złotych, na 5,4 miliardów wymienionych złotówek. Dodajmy jeszcze, że najczęściej wymienianymi przez panie walutami są euro, frank szwajcarski i dolar. Pod tym względem akurat nie różnią się zbyt wiele od panów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *