Płatności mobilne przy okazji dokonywania zakupów w internecie staną się jeszcze łatwiejsze i jeszcze bardziej dostępne. Wszystko to za sprawą nowego pomysłu firmy PayLane, która wprowadziła nowe rozwiązania w tej sferze. Dostępne są dla urządzeń mobilnych z systemem Android oraz iOS.

Tym pomysłem są specjalne kody, które e-sprzedawcy posiadający aplikacje mobilne swoich sklepów, będą mogli wykorzystać w celu ułatwienia dokonywania płatności klientom. Będą mogli oni uregulować należność za zamówiony produkt, bez konieczności wychodzenia z aplikacji sklepu. Wspomniane wcześniej kody dają dostęp do specjalnego formularza, dedykowanego stronom i aplikacjom na urządzenia mobilne. Jego największą zaletą jest fakt, że dostosowuje się on do danego urządzenia, na którym dokonywane są transakcje. Nie ma więc co się martwić, że nowy element nie będzie kompatybilny z wymaganiami różnego typu tabletów czy smartfonów.

Działanie nowego pomysły PayLane jest bardzo proste. Wchodząc na mobilną stronę lub aplikację danego sklepu, klient w momencie płatności zostanie przekierowany do odpowiedniego formularza. Przekierowanie to odbywa się za pomocą systemu API, z zachowaniem wszelkich reguł bezpieczeństwa. Tam użytkownik wprowadza tylko wymagane dane i może złożyć zamówienie. Wpłaty są zatem przyjmowane dzięki temu narzędziu, bezpośrednio na stronie.

Ułatwia to zdecydowanie proces dokonywania płatności, poprzez redukcję funkcji, które trzeba było wykonać do tej pory. Warto też dodać, że kolejnym udogodnieniem jest fakt, że serwis PayLane przyjmuje zapłatę w 160 światowych walutach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *