Kantor internetowy to jeszcze nowość na polskim rynku. Te, które się pojawiły, dość gwałtownie rosną w siłę i stają się względem siebie coraz bardziej konkurencyjne. Który wybrać? Okazuje się, że nie musimy już otwierać kilku lub kilkunastu zakładek, sprawdzając i zestawiając oferty. Do porównywarek cen, sklepów i różnego rodzaju usług, dołączają sieciowe porównywarki kantorów internetowych.

Póki co nie ma wśród nich wielkiego wyboru. Czasem są to portale dedykowane tylko wyłonieniu, jaka platforma wymiany walut odpowiada nam najbardziej. Tak funkcjonują KantoryInternetowe.pl i Kurencja.pl. Innym razem jest to tylko część portalu poświęconego tematyce finansowej, jak w przypadku MarketPortal.pl.

KantoryInternetowe.pl proponują prosty mechanizm: zakładają, że odwiedzający ma na celu kupno waluty, więc zamiast oferować tabele, zestawienia i wykresy, wybór najlepszego kantoru odbywa się w trzech prostych krokach. Najpierw wybieramy bank, następnie – walutę, która nas interesuje, a na koniec określamy, czy bardziej liczy się dla nas czas transakcji, czy korzystny kurs waluty. Po przejściu tych etapów otrzymujemy do kilku propozycji, spełniających nasze wymagania (choć może się zdarzyć, że żaden kantor nie będzie mógł ich spełnić). Wyniki są przedstawione w formie odnośników do wyłonionych platform.

Więcej funkcji oferuje użytkownikowi Kurencja.pl. Na stronie głównej wita nas ranking kantorów internetowych, który można dostosować do własnych potrzeb. Możliwe kryteria sortowania to: kursy walut (kupno i sprzedaż), spread, komentarze na forum i polecane kantory. Oprócz tego na stronie dostępne są obszerny dział porad i forum użytkowników.

Ostatnie rozwiązanie, czyli porównywarka na stronie MarketPortal.pl proponuje nieco bardziej skomplikowany interfejs, ale warto przez niego przebrnąć. W polach wyboru definiujemy bank i walutę, następnie klikamy polecenie “szukaj”, a w wynikach poniżej znajdą się kantory odpowiadające wymaganiom. Wyszczególnia się plusy każdego rozwiązania, dodatkowo mamy kilka informacji (godziny transakcji, minimalna kwota wymiany, etc.), dostęp do regulaminu i odnośnik na stronę kantoru. Dodatkowo mamy dostęp do kursów danego kantoru online, opinie, listę obsługiwanych banków, walut i wyszczególnienie opłat i prowizji. Rozwiązanie MarketPortal.pl oferuje więc najwięcej informacji, które ułatwią podjęcie decyzji o wyborze kantoru internetowego.

Miejsc w sieci oferujących sprzedaż waluty jest coraz więcej. Gdy przyjdzie nam wybierać internetowy kantor, który spełnia nasze wymagania, warto sprawdzić porównywarki dostępnych opcji. Nawet, jeśli od razu nie dojdziemy z ich pomocą do ostatecznej decyzji, na pewno zaopatrzymy się w wiedzę, która przy jej podjęciu będzie niezbędna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *