Rynek e-commerce co rusz zadziwia nowatorskimi rozwiązaniami, które mają na celu ułatwić transakcje klientom sklepów internetowych. Z bardzo ciekawym pomysłem wyszedł koreański koncern Samsung. W ich nowym modelu smartfona, transakcji będzie można dokonać za pomocą odcisku palca.

Koreańska firma dołączyła w ubiegłym roku do Fast Identity Online Alliance. Stowarzyszenie to wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wielu przedstawicieli branży e-commerce, twierdzącym, że odejście od loginów i haseł jest tylko kwestią czasu. Jednym z kroków ku temu, ma być właśnie pomysł, wykorzystany w nowym modelu smartfona produkowanym przez Samsunga, Galaxy S5. Płatność za pomocą jedynie odcisku palca jest możliwa dzięki identyfikacji biometrycznej. W telefonie zostanie zamontowane urządzenie skanujące linie papilarne i będzie się ono łączyć z systemem PayPal. Komunikacja między tymi podmiotami, będzie możliwa dzięki oprogramowaniu FIDO Ready.

Dodajmy, że usługa ta ma pojawić się w obiegu w kwietniu. Na początku dostępna będzie na 26 rynkach, w tym na australijskim, brytyjskim, rosyjskim i amerykańskim. Płatności za pomocą odcisku palca, będą póki co możliwe wyłącznie w systemie PayPal, który jest pierwszą globalną firmą płatniczą, wprowadzającą taką technologię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *