Gigant e-commerce zza oceanu firma Amazon szczyci się posiadaniem w swojej ofercie, usługi dostarczenia zamówionego produktu w jeden dzień. Przez większość czasu od momentu jej powstania, dostępna byłą ona jednak tylko w kilku największych miastach w USA. Niedawno jej zasięg zaczął się powiększać i, jak podaje agencja Reuters, powiększać ma się dalej.

Jakiś czas temu usługa ta jest dostępna dla klientów Amazona w Wielkiej Brytanii. Dziennikarze Reutersa wydedukowali z ogłoszeń o pracę publikowanych przez firmę, że może ona chcieć ją rozszerzyć także na inne rynki. Nie wiadomo jednak na razie, o które rynki by chodziło. Nie precyzuje tego sama agencja, a także Amazon nie potwierdza tych doniesień. Jednak według autorów publikacji na ten temat, może chodzić nawet o udostępnienie usługi na cały świat. Agencja dodaje również, że Amazon docelowo planuje, aby dostawy jednodniowe stanowiły 40% zamówień dokonywanych u nich.

Przypomnijmy, jak wyglądają takie transakcje w praktyce. W USA zamówienia są realizowane w tym samym dniu, jeśli dokona się ich przed godziną 11.45. Odbierać je można w specjalnych punktach wyznaczonych przez Amazon. Informacja o znalezieniu się w nich zamawianego produktu jest wysyłana do klientów drogą mailową. Istnieje też opcja odbiorów z samego rana nazajutrz. Warunkiem jest jednak złożenie zamówienia do godziny 19.45 dnia wcześniejszego, a przesyłkę można odebrać już od 6.30 dnia następnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *